Hasła do folderów Muzyka i Książki : ich angielskie odpowiedniki, czyli music i books ;)

 

 

APEL DO TYCH, KTÓRYM LEŻY NA SERCU ICH WOLNOŚĆ I KORZYSTANIE Z CHOMIKUJ.PL ORAZ INNYCH SERWISÓW HOSTINGOWYCH ORAZ SIECI P2P ITP. ORAZ DO TYCH, KTÓRZY NADAL CHCĄ POMAGAĆ INNYM

Alarm i początek cenzury w polskim internecie, a dla takich osób jak ja, mających ograniczony dostęp do wiedzy ze względu na sytuację finansową rodziny jest to równoznaczne z końcem edukacji. Jeśli zablokują serwisy hostingowe to koniec !!!

I pomyśleć, że ludzie się łudzili, że PO to odrzuci-łudzili się ludzie źli, bo prawi już dawno wiedzą, że na dzisiejszych politykach i polityce polegać nie można.

Ludzie, którzy wybierają zło są skazani na zatracenie.

Proszę Was, jeśli macie odpowiednie znajomości czy środki nie zwlekajcie. Pomóc mogą jedynie ludzie, którzy wiedzą czym jest prawda i jej bronią, ale mają też środki do walki.

To, co ma się stać, a może już się stało, bo nie wiem co mam myśleć to zamach na wolność i pogwałcenie praw Konstytucji !!!

Kto nie może interweniować, bo nie ma środków niech się modli i informuje o tym kogo się da, szczególnie znajomych. To godzi we wszystkich internautów, szczególnie mających jak ja internet z kablówki-nawet, jeśli Aster jest prywatny to skąd mam wiedzieć czy to pomoże. Być może jedyna nadzieja w protestach dostawców internetu, jego użytkowników, pikietach czy protestach założycieli internetu ;(

Błagam, pomóżcie, zróbcie coś :(

Kto głosował na PO ten został potępiony w momencie, gdy ich poparł. Ten, kto popiera obecną politykę też nie jest lepszy !!!

Obudźcie się, jeśli nie chcecie zostać e-wykluczeni !!!

 

ADNOTACJA: Od czasu kiedy napisałam powyższe, a właściwie nie wiem od kiedy tak naprawdę PIS także nie wierzyłam-właściwie to ja już żadnym partiom nie wierzę dawno, bowiem nienawidzę jak ktokolwiek cokolwiek uogólnia. Jeśli nie wiecie kto rzeczywiście jest za coś odpowiedzialny to najlepiej siedzieć cicho i takie osoby szanuję. Szanuję też takich, którzy wiedzą kto za czym stoi i mówi o odpowiedzialności tej konkretnej osoby. Brawo !

PIS i cenzura internetu

 

 

Poodwaddle.com Poodwaddle.com

Na podzielonym półwyspie Azji

Czerwona północ zagrozi Neptunowi

Będzie ją chciał zniszczyć wielkim ogniem

Ale Smok swoim traktatem ją uratuje.

Wielki Neptun odda Smokowi Formozę

Półwysep zjednoczony bez armii

Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych

Później oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy. (ARTEUZA)

 

 

WAŻNE:

Niestety w wyniku strajku starego komputera i paru innych przyczyn nie zdążyłam zgrać swoich rzeczy i je straciłam. Zachowało się tylko to, co mam na płytkach i to Wam wrzucę.

Z racji powyższego zdarzenia będę szukała plików, które już ściągałam, a że zaciskam pasa, a komórkę mam ładowaną przez matkę, to zastanawiam się nad płaceniem za transfer. Zobaczę, ale żeby nie płacić to będę szukać wpierw plików gdzieś indziej, a w ostateczności prosić o transfer. Od tych osób, u których o transfer prosiłam, jeszcze raz będę ściągać materiały.

 

W miarę dodawania plików (ich odblokowywania dla Was) zamierzam dodawać linki, skąd można pobrać je za darmo lub gdzie dany plik znalazłam-o ile będę pamiętać, gdyż na razie mam zapasy sprzed zawału mojego starego komputera, a chomikowania wędrują przez różne konta, a strona podaje tylko od kogo z początku został dany plik pobrany :>

Zrobię, ile zrobić zdołam :)

 

Poza tym mam pomysł na nowego chomika, ale muszę o tym przeczytać. Planuję zrobić chomika edukacyjnego, który, jeśli dobrze pójdzie i zgodnie z moim planem, będzie często i obficie karmiony, gdyż materiałów o charakterze edukacyjnym ściągałam i znajdywałam całe mnóstwo. Zaliczyć można do tego podręczniki, gry i programy edukacyjne, może i astrologię-warto wiedzieć, że to też nauka, choć niektórzy mawiają, że pseudo...

Poza tym mam w planach chomiki dla kierunków, na których się będę uczyć, czyli fizjoterapia i obsługa ruchu turystycznego, ale na razie nie wiem, jak to będzie funkcjonowało.

Tyle na razie :)

 

I dobra wiadomość: zakochałam się w swoim nowym maleństwie... komputerze ^^

Ktoś powie: średniak, dla mnie to cudo :P Jak będę mogła to pokażę porównanie, z czego przeskoczyłam-dla mnie to skok o dekadę-otworzył mi się świat nowych gier, póki co właściwie dla Wiedźmina... ^^, ale może i nowa FIFA pójdzie... Planuję jednak zagrać w końcu porządnie w starocie, a tych jest ogromna masa-człowiek chyba nie zdoła we wszystko zagrać w ciągu swego życia ;p

 

 

Mam nareszcie ChomikBox :)

Poniżej-rada dla tych, którzy nie mogą zainstalować ChomikBox na Windows XP (bo macie zapewne na komputerze także konto administratora):

 

przy instalacji wpisywaliście zapewne hasło dla administratora, więc jeśli nie zapisaliście tego sobie lub nie pamiętacie to chyba zostaje wam reinstalacja Windowsa :>

Kto natomiast ma hasło do konta administratora to o ile dobrze w google wyczytałam musi się wylogować ze swojego konta i wejść na konto Administrator (lub wpisać tę nazwę w oknie logowania przed wejściem do systemu Windows XP+hasło). Podobnie na Viście chyba jest, ale radzę wpisać na google hasło: "nie mogę zainstalować chomikbox" ;)


Świetny sposób na zdobycie anime :D Wpiszcie w Google "anime za free", a dowiecie się wszystkiego :)

Dokładnie w powyższy sposób zdobyłam odcinki "Sailormoon"-anime, na którym wychowało się wiele osób-wrzucę je po wakacjach najpewniej ;)

Czytałam na necie, że na jesieni nastąpi wielki powrót tej niezapomnianej anime-na razie do słonecznej Italii, więc gorąco proszę, by wszelkimi sposobami fani łączyli siły i przyprowadzili tutaj do Polski naszą anielicę Usagi [uwaga-spoiler], choćby petycjami, albo ujawnianiem się. Pamiętam, jak parę miesięcy temu usłyszałam dzwonek z głównym motywem, widziałam w zeszłym roku kogoś w bluzie z sailorkami. Kto wie, może znów do nas zawita Usagi i reszta wojowniczek oraz przepiękni książęta złych mocy i Endymion-moje marzenie, by to puścili w HD, albo, żeby był w Polsce kanał w TV z anime. Po tym newsie o Sailormoon poczułam, że wszystko jest możliwe :D

 

Filmy z YT zasysam ostatnio za pomocą wtyczki DownloadHelper do Firefox (IE na moim komputerze strasznie tnie i nie wiem czy ma takie wtyczki).

Tutaj jest kurs wprowadzający do używania tej wspaniałej wtyczki (vdownloader u mnie nie działa, a ta wtyczka pozwala na ściąganie filmów np. z interia.pl, interia.tv, vimeo, z serwisów z filmami xxx itd. :

Jak ściągać filmy z YT i setek innych serwisów

Najpierw proszę wpisać się do ekademii-to konieczne, żeby skorzystać z tego kursu, ale za darmo jest wpis, a kursy są darmowe i płatne-do wyboru, do koloru :)

Ostatnio popularny jest kurs na wychowawcę kolonijnego i obozowego-teoria za darmo, płacicie tylko za dyplom potwierdzający Wasze kwalifikacje. Obecnie można się wpisywać na tę edycję (do 20 dni) :

Kurs Wychowawca Kolonijny

Możliwości rozdzielczości HD polecam sprawdzić na moim ulubionym zwiastunie kanału History Channel HD-mam sygnał HD, ale na tv w nie swoim, tylko innym pokoju, ale i tak jestem zachwycona. Na YT lub na moim monitorze wygląda to ciut gorzej, ale właśnie w takiej rozdzielczości powinny być filmy wszędzie udostępniane, choć na YT wchodzi już nawet lepsza. Powyższy filmik jest tutaj:

History Channel HD Trailer

Polecam, żeby każdy z Was sprawdził sobie ustawienia filmów odpowiednio do swojego łącza i komputera, oczywiście najlepiej jest ustawiać sobie zawsze najlepszy rozmiar filmu dostępny dla danego filmiku w YT i pełny ekran-dopiero wtedy widać, jak to świetnie wygląda :D

Na koncie też można sobie ustawić niby, ale mi akurat przestawia to.

Nie mogę się jednak nadziwić HD i możliwościami serwisu YouTube-ta strona daje mi tyle radości ^^

 

Na razie to pytanie nie padło, ale uprzedzam-nie planuję free transferów z powodów finansowych. Jeśli mam pieniądze to idą na studia i zbyt mało zostaje na przyjemności, a jeśli odkładam to na wakacje. Takie już jest moje życie :>

 

Co tu będzie na chomiczku, czyli plany...:

-muzyka-różnoraka, niewykluczone, że moje albumy, które mam z serwisu Jamendo (w celach promocyjnych)

-książki-co mam i co chcę to dam ;p

-AMV-mam już tego troszkę

-materiały do nauki

-ebooki

-obrazki typu: moje zdjęcia, tapety, demotywatory, grafiki, itp.

-minigry i programy

-linki do stron z legalnymi plikami

...

co mi wpadnie w oczęta i w łapki nawinie ;p

Skoro to dysk wirtualny to wrzucę tu pliki teraz przed ich usunięciem lub kiedy indziej, bo póki co ChomikBox nie chce mi się zainstalować-zgłasza, że nie jestem Administratorem komputera, skoro jestem :>). Zależnie jednak co to będzie, ustalę hasła, bo będą to moje prywatne, ciężko zdobyte z poświęceniem zbiory, bo jeszcze przed zmianą modemu asterowskiego na nowy-tamten rodzice kazali wymienić dopiero, gdy bratu komputer nawalał, podczas gdy mój stary wrażliwiec nawalał coraz gorzej od samego początku. Spokój jest dopiero od kilku miesięcy, ale będziecie mieli co ściągać, w tym kilka anime ;) Najpewniej wszystko właduję w lipcu, a potem już sukcesywnie, bo mam 2-3 razy szybszy net w końcu, więc kilkusetMB pliki mogę spokojnie sobie ściągać :)

Tym, którzy mają wolniejsze łącze polecam ChomikBox-wiele mi niegdyś pomógł i z większymi plikami (tymi powyżej 500 MB jeszcze mi pewnie pomoże :)

 

W trosce o przyszłość mojego chomika i o zachowanie praw autorskich ustawiam hasła do folderów. Jeśli ktoś będzie chciał dostać hasełko, proszę pisać na PW lub na moje GG: 10326084 :) Pliki z powyższych folderów, szczególnie te muzyczne proszę trzymać na dysku przez max 24 h od pobrania. Apeluję do innych użytkowników, aby postąpili podobnie. Moje słowa kieruję szczególnie do osób, które wrzucają dużo plików. Serwis chomikuj.pl udostępnia nam tylko miejsce na przechowywanie plików. Nie bierze jednak odpowiedzialności za rozpowszechnianie plików niezgodnie z prawem. Więcej na ten temat znajdziecie w regulaminie serwisu chomikuj.pl, jak i w magazynie komputerowym Chip-nr 02/09 ;)

 

Chomiczek jest mój, więc zgodnie z prawem udostępniam to, co chcę udostępnić innym :)

 

 

Słówko do chomiczków, które tolerują piratów, a nie pozwalają wchodzić do siebie osobom, które są związane z polskim rządem, organizacjami rządowymi lub innymi ugrupowaniami i szeroko pojętą polityką (polityka była, jest i będzie i nie jest zła, tylko to sami politycy są źli, bo ją źle prowadzą) : czyli nie wiecie o PPP (Polska Partia Piratów-piratów internetowych ;p) ??? -to jest na serio taka partia ;p PPP to skrót także od : Polskiej Partii Pracy czy chociażby chyba Polskiej Partii Piwa (w latach 90.). Chomikowicze, mamy więcej dostępu do wiedzy, ale korzystajmy z niej mądrze i na własny użytek, a nie będziemy mieć wyrzutów sumienia i wszystkim będzie lepiej :)

A teraz poważnie : wiem, że każdy z nas chce być wolnym, ale są granice wolności. Czasem sądząc, że nam wszystko wolno, naruszamy jednak wolność innych, co wg mnie nie jest dobre np. odrzucanie innych, bo wg naszych poglądów są ble.

Ja toleruję ściąganie wg prawa, czyli ściągania na własny użytek, o ile ma się oryginał. Natomiast nienawidzę tych, którzy robią to dla zysku !!! To jest nielegalne !!! Radzę poczytać na ten temat, co nam wolno ;)

A, i nie oceniajcie ludzi po wyglądzie, bo ważne jest to, co jest w naszym wnętrzu ;)

Życzę wszystkim więcej luzu i otwarcia na innych, szczególnie na potrzebujących ;)

PS. Czasem się jeszcze zastanawiam czy ludzie chodzili do szkoły... ale częściej myślę, że chodzili, ale nie słuchali, co się do nich mówiło i ubolewam nie tylko nad stanem polskiej edukacji i polskiej polityki, ale też nad obywatelami-ostatnio niestety sprawdza się stare przysłowie : Mądry Polak po szkodzie. Czy kiedyś, oby za mojego życia, będzie lepiej, czyli tak, że ludzie będą myśleć i więcej wierzyć w Boga, czyli będą nie religijni a wierzący ? Polska nie będzie taka jak kiedyś przed zaborami, ale wspólnymi siłami możemy sprawić, że będzie lepiej. Życzę mądrego głosowania na wyborach ;)

 

Jeśli kogoś uraziłam powyższym wywodem to gorąco przepraszam, ale jestem osobą bardzo emocjonalną, która widzi, że w ludziach jest coraz więcej nienawiści niż pokoju i otwarcia na innych, co mnie nie dotyka osobiście, ale też boli, bo wiem, że cierpią na tym inni. Wiem, że moje słowa mogą brzmieć dziwnie, ale chciałabym, żeby ludzie dobrze się zastanawiali zanim cokolwiek napiszą, czy aby nie obraża to nie wrogów (ich raczej wkurza), a innych, wrażliwych i dobrych osób, których na dodatek bardzo to wtedy boli. Życzę, byście mieli w sobie więcej empatii ;)

Szczęść Wam Boże :D

 

www.jamendo.pl -portal z darmową muzyką niekomercyjną :)

www.animemusicvideos.org -strona dla producentów i fanów AMV

http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies.php -petycja do UE w sprawie medycyny naturalnej-referendum-ważne !!!

 

Stop piractwu dla zysku i piratom drogowym !!!

 

Piractwo prowadzi np. Paulo Coelho-piraci sam siebie (jak to mówi), a w praktyce udostępnia swoje książki np. "Podręcznik wojownika światła". Niekomercja jest rozdawana za darmo-to, co płatne jest już komercją !!!

 

A jeśli lubicie buszować i szukać legalnych plików-od tego jest ciocia/wujek Google i nie bójcie się jej/jego ;p

 

 

Kod do kiciusia i instrukcja w folderze Upiększanie chomika !