Uwaga!

Większość plików zawiera slash (czy też bardziej przyjęte w Polsce nazewnictwo: yaoi).

Tych których to razi, proszę o opuszczenie mojego chomika.

 

 

Co to jest slash i yaoi?

 

Slash to odniesienie do znaku "/". Jest to podgatunek fan fiction i fan art, oznaczający związek pomiędzy przedstawicielami tej samej płci. Wywodzi się z fandomu Star Treka, pierwotnie odnoszony do pary Kirk/Spock, K/S. Slash to twórczość przedstawiająca związki homoerotyczne między bohaterami źródła (pierwowzoru), przy czym na ogół istnienie tych związków nie jest bezpośrednio sugerowane przez tekst kanoniczny (pierwowzór). Związki w slash mogą kończyć się platoniczną miłością, ale znacznie częściej łączą miłość z doświadczeniami seksualnymi. Slash fan fiction jest twórczością praktycznie wyłącznie kobiecą. Głównie liczy się tu związek między bohaterami; często dlatego, że "razem ładnie wyglądają".

[wyjaśnienie zaczerpnięte z pracy Milady]

 

Yaoi zaś to gatunek japońskiej mangi i anime, który przedstawia uczucie łączące dwóch mężczyzn i bardzo często ukazuje stosunki seksualne między nimi. Dzieli się na podgatunki:

1) SHOUNEN-AI (boys love) – subtelnie ukazująca miłość chłopców, często platoniczną,

2) JUNE (utożsamiane w nazewnictwie z YAOI) – tu bohaterów łączy mocne uczucie, nierzadko przypieczętowane scenami łóżkowymi.

 

Więcej? Czytaj tu -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Yaoi