Chomik VOICE02 był początkowo zbiorem starodruków dotyczących historii Polski doby porozbiorowej, wydawanych w XIX wieku i w pierwszych dziesięcioleciach XX w. Z czasem jednak katalog na tyle się rozrósł tematycznie i ilościowo, że wskazanym było na nowo dokonać w nim kategoryzacji. Aktualnie liczy kilkaset woluminów ponad 200 autorów. Ponadto zaczął się rozszerzać o stare fotografie i ryciny obrazujące dawną Polskę oraz o unikalne, pochodzące z zagranicznych zbiorów fotografie z czasów I Wojny Światowej (1914-1918).

Wszystkie książki dostępne są w formacie PDF. Utwory wielotomowe (również pdf-y) spakowane zostały w archiwa.
Publikacje pochodzą ze zbiorów cyfrowych wielu bibliotek, zwłaszcza zagranicznych, a także z cyfrowych zasobów google. Są one częścią powszechnego dziedzictwa i jako takie nie są objęte prawami autorskimi.

Zdjęcia i grafiki, na tyle ile jest to możliwe opisane są w tytule, np: BITWA POD ARMENTIERES krajobraz po użyciu gazu musztardowego 1918, gdzie dużymi literami zaznaczone są miejsca przedstawione na fotografii, a rok oznacza w miarę przybliżoną datę wykonania zdjęcia. W opisie folderów podane zostały archiwa, z których zdjęcia pochodzą.

Zachęcam do pobierania!

http://liczniki.org/-imggeo-voice02.png